Yazı Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 11:01
 
GÖZÜNÜZE DİZİNİZE DURUR!...
Kemal ERBEN
egirdirses@hotmail.com
 
 

Dost sohbetlerinde zaman zaman çatlak sesler duymamak elde değil. Neymiş efendim; 'Biz büyük umutlarla Başkan Veli GÖK'ü seçtik ama ortada bir şey yok yapılan' bu dil zehirli bir dil, bu dil iyi bir dil değil. Gözünüze dizinize durur. Sevgili okurlarımız. Eğirdir'de 2 yılda 200 Trilyona yaklaşan yatırımlar gelmiş, devam edenler ve bitenler hariç. Bu zehirli dilin ne dili olduğunu ben çok iyi biliyorum. Veli GÖK ve ekibi Eğirdir'e hizmet için geldi, şahsi olarak kimseye menfaat sağlamayacağı ve birilerinin adamı olmayacağı belliydi. Veli GÖK'ün yaşam tarzı, geçmişi hizmetleri ortadadır. O ucuz kahramanlıkları sevmez. 17.500 Eğirdir'de ne kadar insan varsa hepsine hizmet için çalışır.  Bir gün olsun çıkıpta biz enkaz devraldık, biz 100 işçi ile idare edilebilecek Belediyeyi 500 işçiyle devraldık, biz borç yükü ile aldık bu belediyeyi ve daha bir yığın problemle başladık göreve diye bir kelimesi bulunmuyor. Geçmişi yadediyor, eski meclis üyelerinin gönlünü alıyor, eski muhtarların gönlünü alıyor. 2 Dönem İl Genel Meclisi Üyeliği ve AK Parti İlçe Başkanlığı dönemlerinde vatandaşının cenazesine, düğününe, hastasına ve her türlü sıkıntısına ulaşmak için kilometrelerce yol yapmış hemde kendi aracıyla, kendi bütçesiyle. Neyse bu dil varya bu zehirli dilden bahsetmek istiyorum. Koronavirüs'e rağmen, her türlü sıkıntıya rağmen Eğirdir kazanıyor, bu zehirli diller her zaman, her dönem çıkacak. Çıkmayada devam edecek. Başkan Veli GÖK ve ekibini, Eğirdir'e yapılan hizmetleri anlatmak istemezdim. Görünen köy kılavuz istemez aslında. Bu zehirli dil görüyor, daha düne kadar adanın yolları, Eğirdir'in yollarından geçilemiyordu şimdi limanın tadını çıkararak üzerinde mutlu oluyor, ama bu zehirli dil kabullenemiyor. Varsın kabullenmesin istemeyenler, Başkan Veli GÖK ve ekibi Eğirdir'e getirdikleri yatırımlarla anılacaklardır. Birileride bir gün gelip Eğirdir'e kazandırdıkları hizmetlerden dolayı onlara teşekkür edecektir muhakkak. Şimdi Bakın 2 yıl içerisinde üstüne basa basa söylüyorumki 1,5 yılı koronavirüs salgını, ekonomik kriz ve daha bir yığın sorunlarla dolu olmasına rağmen bakın ne gibi çalışmalar yapıldı, nasıl yatırımlar geldi Eğirdir'e ve bundan sonra Allah sağlık, güç ve kuvvet verirse Başkan Veli GÖK'ün yapabileceklerinin sınırı yok bence. İşte çok iyi inceleyin. Bu aşağıdaki yapılan ve yapılacak yatırımların içerisinde irili ufaklı daha bir çok hizmet yer almıyor, onları yazmadık bile. Birde 2. Etap TOKİ için başkanın çalışmaları hız kesmeden sürüyor, onunda müjdesini verelim. İlk etap inşaatı devam ediyor zaten. 

ENERJİ VE TABİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI     DOĞALGAZ:

Eğirdir İlçemiz Dağ Komando Okulu yaklaşık 5,000 personel , Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü, Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi, Su Ürünleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Eğirdir Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu gibi gözde Kurumlarıyla İlköğretim ve Ortaöğretimde 5000 öğrencisi, Yükseköğretimde 2000 öğrencisiyle  16,800  kayıtlı nüfusa sahip, İçme suyu havzası ilan edilen Eğirdir Gölü kıyısında olan İlçemizde Doğalgaza ihtiyacımız vardır. 
GENÇLİK SPOR BAKANLIĞI (KYK)
İlçemizde eğitim gören yüksek öğretim öğrencilerinin konaklama ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Belediyemize ait Eğirdir Yenimahalle 44 ada, 21 parselde kayıtlı 11.931,30 metrekare arazi üzerine 600 yatak kapasiteli yurt yapılabilmesi için Gençlik spor bakanlığına arsa tahsisi  teslimi ve imar değişikliği  yapıldı. 2021 yılında Yatırım programına alınmasını bekliyoruz
GENÇLİK SPOR BAKANLIĞI (SPOR TOTO): YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU:
Belediyemize ait Yenimahalle 14 ada, 39 parselde kayıtlı 3212,66 m2 ve bitişik 14 ada, 40 parselde kayıtlı 1692,86 m2 olmak üzere toplam 4905,52 m2 arsa üzerine yarı olimpik yüzme havuzu yapılmak üzere gençlik spor bakanlığı spor toto başkanlığından 5,251,000,00 kdv dahil destek alınarak yatırım tamamlandı.işletmesi gençlik spor müdürlüğüne devir edildi.Desteğiniz için şükranlarımızı arz ederiz.
     Gençlerimizin sportif faaliyetleri becerilerinin artırılması ve sergilenmesi için ilçemizde geleneksel hale gelen triathlon yarışmalarını desteklemekteyiz. Her yıl okçuluk, optimist yelken, piyano, futbol, dağcılık vb. dallarda kurslar açarak milli eğitim müdürlüğünün yaptığı sportif faaliyetlerini de desteklemekteyiz.    
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI: ARAÇ İHTİYACI
İlçemizde Çevre Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesine başlamış bulunmaktayız. Bakanlıkça 500,000 TL yardım yapıldı ve mal alımlarında kullandık. Desteğiniz için şükranlarımızı arz ederiz.
Bakanlıktan  1 adet Çöp toplama aracı (420,000 TL) ve 200 adet çöp konteynere (200,000 TL) desteği aldık desteğiniz için şükranlarımızı arz ederiz.
Sıfır atık kapsamında mal alımları için  Çevre Şehircilik Bakanlığı (Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü)’ne 800,000,00 tl hibe  yapılması için talepte bulunduk  Desteğe ihtiyacımız var.   
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI: DOLGU ALANLARI İZNİ
Eğirdir Gölü içme suyu havzası ilan edilmeden veya özel hükümler belirlenmeden önce İlçenin genel ihtiyaçlarına binaen (ulaşım yollarının yapılması, Kamunun genel ihtiyaçları için) yaklaşık 14 km. Eğirdir Merkez Kıyı Şeridinde izinsiz olarak doldurulan, bir şekilde çeşitli ihtiyaçlar için halen kullanılan yaklaşık 512.000 m2 alan kıyı kenar çizgisinin içinde olup, bu alanların dolgu izinlerini almak istiyoruz. Çevre Şehircilik Bakanlığına yazılı müracaatta bulunduk. Desteğe ihtiyacımız var.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
İlçemiz atık su arıtma tesisimizin alıcı ortam çıkışına mevzuat gereği yerleştirilmesi gereken sürekli atık su takip sistemi (SAİS)kurulabilmesi için çevre şehircilik bakanlığına 23.12.2019 tarihinde 300,000,00 TL (üçyüzbin) yardım talebinde bulunduk desteğe ihtiyacımız var
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLĞI  TOKİ:
İlçemizde bugüne kadar TOKİ tarafından henüz konut yatırımı yapılmamıştır.
Eğirdir İlçesi Bağlar Mahallesi 537 ada, 5 parselde Belediyemiz adına kayıtlı 14.226,22 m2 arsa ve mülkiyeti hazineye ait aynı yere bitişik 1273   parsel de 6,104,35 m2 ,537 ada 3 parselde 1,801,56 m2 ,537 ada 4 parselde 1,459,57 m2 arsa olmak üzere toplam 23,591,70 m2 arsa üzerine    toplu konut yapmak üzere TOKİ Başkanlığına müracaat ettik. TOKİ başkanlığı ilçemize 126 konut için noterden kuralarını çekmişti.142 konut ve 1 ticari alan yapımı 01,02,2021 tarihinde TOKİ tarafından yapım32,500,000,00TL ihalesi yapılarak inşaata başlandı. Şükranlarımızı arz ediyoruz.
Mevcut toki alanınnın karşısında hazineye ait 436 ada 3 parsel de kayıtlı 58,804,09 m2 alanda 2 etap toki talebi için çevre şehircilik il müdürlüğümüzce müzakere halindeyiz   
MİLLET BAHÇESİ:
Çevre Şehircilik Bakanımızın Isparta ziyaretlerinde Millet Bahçesi talebimizi arz etmiştik. Sayın Bakanımız yapılması hususunda talimatlandırmıştı. Eğirdir köprü başından hayvan barınaklarına kadar 55,750 m2 lik kıyı şeridinde    Millet Bahçesi projesi Bakanlıktan onayı geldi proje hazırlığındayız . şükranlarımızı arz ederiz.
ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI   (KENTSEL DÖNÜŞÜM)
İlçemiz cami mahallesi  eski odun pazarı mevkiinde yaklaşık 6,000 m2 alandaki işyerlerinde kentsel dönüşüm yapmayı düşünmekteyiz  işyeri malikleri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Maliklerle görüşme sonucuna göre bakanlığa müracaat edeceğiz.   
TARIM VE ORMAN BAKANLĞI (DSİ): İÇME SUYU
          İlçe merkezine üç ayrı noktadan sondaj ve iki ayrı terfi ile içme suyu temin etmekteyiz ve mevcut suyumuz yetersizdir.
         İlçe merkezine kaliteli, cazibeli ve ucuz maliyetli içme suyu temin edilebilmesi için ilçemiz Bağıllı köyü yakınlarında Karacasu kaynağından cazibeli içme suyu temin edilebilmesi için yapılan tahsis talebimiz, DSİ 18 bölge müdürlüğünce 14,08,2020 tarih 470600 sayılı yazıları ile etüd planlama ve tahsisler daire başkanlığına arz edilmişti. Tahsis talebimiz onaylandı DSİ tarafından isale hattı yapılabilmesi için desteğe ihtiyacımız var
DSİ veya iller bankası kaynakları ile isale hattının yapılması halinde yıllık 2,500,000,00 TL enerji tasarrufu olacaktır. Desteğinizi arz ederiz.
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ:
İlçemiz Pınarpazarı Mahallesi tarihi Pınar Pazarı Panayır alanı yakınında Ormana ait 3 hektarlık alanın mesire yeri olarak kiralamak üzere 24.05.2019 tarihinde müracaatta bulunduk. Tahsis işlemi gerçekleşirse mesirelik alanı yapım işine başlayacağız.
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 
İlçemiz tarihi pınar pazarı bölgesine Eğirdir, Sütçüler, Aksu, Yenişarbademli ve Gelendost ilçelerine birlikte hizmet verebilecek kapalı hayvan pazarı ve mezbahane yapmak istiyoruz. Proje hazırlıklarımız devam ediyor 


TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI DSİ: YEŞİLADA CANADA ARASI KÖPRÜ:
Eğirdir Gölü su sirkülasyonuna katkı sağlayacağına inandığımız Can Ada-Yeşilada arasına köprü yapılması özel hükümlerde de mevzuat müsaade etmektedir. DSİ bütçesiyle 120 metre köprü yapılması için sürecin başlatılması hususunda desteğe ihtiyacımız var.
TARIM ORMAN BAKANLIĞI 
İlçemizde yaklaşık 250,000 ton elma üretime yapmaktayız. Doğu- batı arası geçiş güzergahında olan ilçemizde elma ve elma ürünlerinin tanıtımı ve Pazarlamasına katkı sağlaması için ilçe karayolu geçiş güzergahında 5 adet elma figüründe elma satış reyonu satın aldık 2021 de faaliyete başlayacak (275,000,00 TL)
İlçemize  yeni tarım kredi kooperatifi kampüsü yapıldı yatırım maliyeti kdv dahil 3,000,000,00 tl şükranlarımızı arz ediyoruz.  
İlçemizde orman kadastro 22/A  yeniden despit çalışmaları vatandaşlarımızla kurum arasındaki bir çok sorunu çözecek.  Isparta orman teşkilatı ve Isparta tapu kadastro müdürlüğü gündeminde olup  2021 yılında ihaleye çıkması için desteğinizi arz ederiz.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI (AFAD)
İlçemiz Menderes Mahallesinde afet riski olan, alan için Isparta AFAD Müdürlüğün ce keşif bedeli 15,500,000,00 TL olan proje hazırlanarak AFAD il müdürlüğünce 01.06.2020 tarihinde yatırıma teklif edildi.2021 yatırım programına alındı.  şükranlarımızı arz ederiz. 
İmaret Mahallesinde Afet Riski olan alanlar için 02.05.2019 tarihinde İl AFAD Müdürlüğüne yapmış olduğumuz müracaata istinaden Isparta İl Afet Acil Durum Müdürlüğünün AFAD (Planlama ve Risk Azaltma Dairesi Başkanlığı) nezdinde projesinin yapılması hususunda desteğinize ihtiyacımız var.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI:
İlçemizde Jandarma Binası yapılmak üzere yeni mahalle hastane kampüsünden arsa tahsisi yapılmış olup,projesi komutanlık tarafından hazırlanıyor. jandarma bina yapımının yatırım programına alınmasını bekliyoruz.
TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ:
Belediyemiz itfaiye araç parkı yetersiz olup elimizde bulunan araçlarda yıpranmış ve çok katlı binalarda ihtiyaç olması halinde yetersiz olduğundun, çok katlı binalarda ihtiyacı karşılayacak (özellikle yeni yapılan hastanemiz) 1 adet donanımlı itfaiye aracı ihtiyacımız için   Türkiye Belediyeler Birliğine müracaatta bulunduk. Desteğinizi arz ederiz.
İLLER BANKASI:
Eğirdir Dağ Komando Okulumuz içme ve kullanma suyunu doğrudan Eğirdir Gölünden temin etmektedir. Su kalitesinde zaman zaman sıkıntı yaşanmaktadır. Mevcut İlçe şebekesinden Dağ Komando Okuluna içme suyu temini için İller Bankasından kredi onayı çıkmış olup ihalesi yapıldı. İşletmeye açıldı. Emeğiniz için şükranlarımızı arz ediyoruz
Eğirdir İlçemiz içme suyu şebekesi 35 yıl önce yapılmış olup, yenilenmesine ihtiyacımız vardır. SUKAP Kapsamında İlçe içme suyu şebekesinin yenileme projesinin hazırlanması için İller Bankasına müracaatımızı yaptık. İller bankası tarafından içme suyu şebeke  projesinin yapılmasını bekliyoruz deştiğinizi arz ederiz.
İlçemiz kanalizasyon şebekesi 30 yıl önce yapılmış olup yıpranmış bölgelerinin yenileme proje iller bankası Antalya bölge müdürlüğüne müracaat etmiştik. 10,02,2021 tarihinde iller bankası proje ihalesini yaptı. (146,800,00 TL 180 gün süreli)şükranlarımızı arz ediyoruz
Mülkiyeti belediyemize ait soğuk hava deposu üzerine 1,5 megavatlık güneş enerjisi sistemi kurmak istiyoruz Belediyemizin yıllık enerji gideri yaklaşık 4,000,000,00 TL olup yaklaşık 6,000,000,00 TL güneş enerjisi yatırımı gerçekleştiğinde yıllık 1,500,000,00 TL tasarruf sağlanacaktır. Tedaş’ tan ön izin süreci şubat 2021 de tamamlanarak iller bankasına talep de bulunduk desteğinizi arz ederiz
Belediyemiz Fen işleri (kademe, park bahçe, hizar atölyesi ve demir atölyesi) ile itfaiye faaliyet ve hizmet binasına ihtiyacımız var projeleri yapılıyor. İller bankası veya çevre şehircilik bakanlığından destek almak istiyoruz. Desteğinizi arz ederiz.
İlçemiz kent merkezi hali hazır harita yapım işi illler bankası tarafından 169,000,00 tl artı kdv yüzde ellisi hibe yüzde ellisi iller bankası kridesi ile yapıldı şükranlarımızı arz ederiz.
 ULAŞTIRMA ve ALTYAPI BAKANLIĞI:
      İlçemiz kent merkezi karayolu geçişinde 2019 yılı içinde yaklaşık 35 km sıcak asfalt yapıldı 2020 yılı içinde panar pazarı, bağlar, kızılçubuk, sanayi ve konne bucağı mahallelerimizde Eğirdir Belediyesi, Isparta belediyesi ve Isparta il özel idaresi iş birliği ile yaklaşık 5, km sıcak asvalt yapıldı (20,000,000,00 TL) emeğiniz için şükranlarımızı arz ediyoruz.
İlçemiz ara sokaklar ve meydan düzenlemesi için 10,000, m2 yi döşeyecek parke taşı alımı yapıldı (410,000,00 TL)2021 de döşeme işlemi yapılıyor
   İlçemizde bulunan Balıkçı Barınağı ve Rıhtımı yıllar önce yapılmış olup, günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yenilenmesine ihtiyacımız vardır.  Eğirdir Balıkçı Barınağı ve rıhtımının revizyon yapılması talebimizi Bakanlığa arz ettik. Ulaştırma 6 bölge müdürlüğü revizyon projesini hazırladı 1,400,000,00 TL lik bölümünün ihalesi yapıldı inşaatı tamamlandı. Emeğiniz için şükranlarımızı arz ediyoruz.Liman revizyonu ikinci etap imar planı  yapılıyor imar planı yapıldıktan sonra proje ve yapımının yapılabilmesi için desteğinizi arz ederiz.
Isparta-Eğirdir arası tren yolu ve Eğirdir Gar sahası yenileme projeleri tamamlanmış olup,yatırıma teklif edildi. birinci etap yapım işinin  2021 yılında Yatırım programına alınması bekliyoruz.
TÜVTURK: İlçemizde: Sütçüler, Aksu Eğirdir İlçelerine hizmet veren Trafik Tescil Bürosunda kayıtlı plaka sayısı 18.000 adettir. 3 ilçeye ortak hizmet verecek TÜVTURK istasyonu açılması ihtiyacımız var. 
ADALET BAKANLIĞI:
İlçemizde adli hizmetler mevcut hükümet binası içinde verilmektedir. Fiziki mekanda sıkıntılar yaşanmaktadır. İlçemiz yazla mahallesinde Halen birinci katı halk eğitim merkezi hizmet binası olarak ve ikinci katı ortaöğretim öğrenci yurdu olarak kullanılan binanın birinci katı Milli Eğitim bakanlığından   Adalet Bakanlığına adliye binası olarak kullanılmak üzere tahsis edilmiş.
 Ancak yereldeki adliye teşkilatı mensupları ile görüşmelerimizde bu binanın kullanışlı olmayacağı kanaati vardır. Daha önce yazla mahallesinde bulunan 4,186,66 m2 eski ceza evi arsası adliye binası yapılmak üzere  Adalet bakanlığına tahsisi mevcuttur eski ceza evi arsasına yeni adliye binası yapılması için bakanlık tan teknik heyet bekliyoruz. desteğinize ihtiyacımız var  
SAĞLIK BAKANLIĞI:
     İlçemizde tüm branşları içinde barındıracak tam teşekküllü devlet hastanesi  2021 ocak ayında işletmeye açıldı. (70,000,000,00 TL). Emeğiniz için şükranlarımızı arz ediyoruz.
İlçemiz Pınar Pazarı Mahallesinde ,6 mahallede yaklaşık 1000 hane ve 4100 kişiye hizmet verecek Sağlık Merkezi yapılmak üzere Belediyemize ait 1000 m2 arsayı Sağlık Bakanlığına tahsis ettik. Sağlık müdürlüğü 2021 haziran ayında 890,000,00 TL artı kdv yapım ihalesini  yaptı  Şükranlarımızı arz ederiz. 
İlçemiz jandarma binası hastane kampüsüne yapılacağından mevcut binanın İstasyon, Yazla ve Altınkum mahallelerine hizmet vermek üzere sağlık merkezi olarak düzenlenmesi için desteğinize ihtiyacımız var
İlçemiz eski hastane  bina yıkım işinin belediyemize tahsis edilmesi için desteğinizi arz ederiz.
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
Cenaze defin, sevk ve taziye sürecinde halkımızla beraber taziye çadır hizmetleri vermekteyiz.
Gençlerimize yönelik olarak, İş arama ve iş kurma yöntemlerini konu alan seminerler düzenlemekteyiz.
Kazanma ve harcama prensiplerini konu alan seminerler düzenlemekteyiz.
Halkımızın sosyal güvenlik şemsiyesinden daha fazla faydalanması için sosyal güvenlik bilincini artıracak seminerler düzenlemekteyiz.
İlk ve orta öğretimdeki gençlerimizin bütçe bilincini geliştirmek için ilçe milli eğitim müdürlüğü iş birliği ile     4 ncü sınıftan 12 nci sınıfa kadar yaklaşık 4.000 öğrencimize “öğrencinin bütçe defteri” adı ile her yıl defter dağıtarak gelir ve giderlerini düzenli yazmalarını ve en başarılı olan her sınıftan 1 öğrenciyi yıl sonunda ödüllendirmekteyiz.
Bayanlarımızın üretmiş olduğu el emeği ürünlerin üretilmesi ve ekonomiye dönüşmesi için halk eğitim merkezi ile birlikte kurslar açarak destekliyoruz.
Boşanma oranlarının artış sebepleri ve alınacak tedbirler konusunda seminerler düzenlemekteyiz. 
İlçemiz genelinde  yaklaşık 400 civarında engelli vatandaşımız vardır. Yüzde 40 ve üzeri engelli raporu olan vatandaşlarımızdan iş kurmak isteyenler için hibe destekler den faydalanmaları konusunda  Isparta işkur il müdürlüğü ile işbirliği içinde bilgilendirme çalışmalarımız devam ediyor ilçe genelinde bilgilendirme yaparak talep eden vatandaşlarımızın yapacağı yatırımlarda destek sağlayacağız
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
İlçemiz bağlar ortaokulu güçlendirme yapım işi başladı 900,000,00 TL şükranlarımızı arz ederiz.
YÜKSEKÖĞRETİM:
İlçemizde açılan Turizm Fakültesinin derslik ve hizmet binası ihtiyacının karşılanabilmesi için Eğirdir Altınkum mahallesinde Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisli halen endüstri meslek lisesi olarak kullanılan binanın ISUBU ya tahsisi yapıldı. İlçemizde yüksek öğretim derslik ihtiyacı karşılanmıştır. Emeğiniz için şükranlarımızı arz ederiz.   
FEN LİSESİ:
Eğirdir İlçemiz Dağ Komando Okulu, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü, Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi, Su Ürünleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, Eğirdir Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu gibi gözde Kurumlarıyla İlköğretim ve Ortaöğretimde 5000 öğrencisi olup, Fen Lisesine çocuklarını göndermek isteyen aileler başka il ve ilçelerde çare aramaktadırlar.fen lisesine ihtiyacımız var desteğinizi arz ederiz.
Bakanlık tarafından İlçemize Fen Lisesi açılmasına izin verilirse hayırsever bir vatandaşımızın belli oranda desteği de olacaktır. Fen Lisesi açılabilmesi için Bakanlık nezdinde desteğe ihtiyacımız var.
Ana okulu 
   İlçemiz; Baybuğan, Konne bucağı, Sanayi, Bağlar, Pınarpazarı ve Kızılçıbık olmak üzere 6 mahallemiz sakinlerine hizmet vermek üzere anaokulu ihtiyacımız vardır.
Mülkiyeti belediyemize ait bağlar mahallesi 369 ada 2 parsel de kayıtlı 2,186,88 m2 arsa üzerine    müstakil anaokulu yapılmasını istiyoruz  desteğinizi arz ederiz.
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
  1-    Tarihi Eğirdir kalesi yıpranmış olup zaman zaman taş dökülmeleri olmakta ve tehlike arz etmektedir.
Bakanlıkça kalenin restore edilmesi için 24,03,2020 tarihinde bakanlığa müracaat ettik bakanlık teknik çalışmalarını başlattı yapımına başlanması için desteğe ihtiyacımız var 
2-İlçemiz hacışeyh mahallesi, inekdenizi mevkiine yaklaşık maliyeti 2,000,000,00 TL olan cam seyir terası yapılması için bakanlığa 24.03.2020 tarihinde müracaat ettik. Projeye nakdi destek sağlanması için desteğe ihtiyacımız var
3-Eğirdir gölümüzde tekne turu kültürünün gelişmesi ve turizme katkı sağlaması açısından güneş enerjili tekne alımı için turizm bakanlığına 24,03,2020 tarihinde müracaat ettik turizm bakanlığı veya il özel idaresi imkanları ile  desteğinizi arz ederiz. 
4-ilçemiz hamam mahallesin de 1.200 lü yıllarda Mevlana Celalettin oğlu Sultan Veled tarafından kurulmuş Mevlevihane restore yapımı için (yaklaşık 2,000,000,00 TL)il özel idaresi destek kalemine aldı projesini hazırlıyoruz .Şükranlarımızı arz ederiz. 
5.ilçemiz kale mahallesinde sokak sağlıklaştırması yapmayı düşünmekteyiz proje hazırlığımız devam ediyor 
6-ilçemiz de dağ komando okulunun tarihi geçmişi ve ülkmiz güvenliği açısından önemli bir misyonu yürütmekte olup yeni gençliğimizin komando olmaya özendirilmesi için ilçemize komando müzesi kurulmasını istiyoruz desteğinizi arz ederiz
TİCARET BAKANLIĞI 
İlçemiz  cami mahallesinde  bodrumu otopark üstünde tek katlı 32 işyeri olan  iş merkezi olarak planlanan
İnşaatın yüzde  otuzu 1,400,000,00 tl harcanarak yapılmış kalan yüzde yetmişi  için  9,000,000,00 TL kaynağa ihtiyacımız var 
SANAYİ TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, BAKA 
         Keşif bedeli 2,589,620,30 TL olan Kültür mantarı Projesinin gerçekleştirilebilmesi için sanayi ve teknoloji bakanlığının BAKA üzerinden desteklediği SOGEP hibe programına 15.06.2020 tarihinde BAKA Genel Sekreterliğine müracaat ettik. 1,900,000,00 (birmilyondokuzyüzbin)TL hibe onaylandı. Sözleşme yapıldı 2021 yılı içinde yatırımı tamamlayacağız.

 
Etiketler: GÖZÜNÜZE, DİZİNİZE, DURUR!...,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Eylül 2021
ÖMRÜNÜZ YETMEYECEK KURUTMAYA!...
09 Eylül 2021
YOLCULUK ÇOK KISA
05 Nisan 2021
TÜRKEŞ, TÜRKÜN KABUL OLAN DUASIYDI.
23 Mart 2021
ESKİDEN BU ÜLKE ÇOK GELİŞMİŞTİ.
16 Mart 2021
KIRMIZIYA ÇEYREK VAR!..
07 Mart 2021
Denetimli Serbestlik Bu Olmalı!..
28 Şubat 2021
DAHA NE OLSUN?
15 Aralık 2020
GİTTİ ALİ RIZA, GİTTİ AKBAY.
09 Kasım 2020
OCAĞIMA İNCİR AĞACI DİKTİN
07 Ekim 2020
MUTLULUK VE HAYATA POZİTİF BAKMAK
02 Ekim 2020
İKTİBAS
21 Eylül 2020
İLETİŞİM!...
08 Eylül 2020
GÖZÜNÜZ KURUSUN SİZİN!...
04 Ağustos 2020
Hayali vaatler vermekten uzak durur.
16 Haziran 2020
Dertten Beslenirim Ben.
04 Haziran 2020
Yol, TOKİ tamam sırada DOĞALGAZ var.
22 Mayıs 2020
Veli GÖK'ün İşçisine Kıyağı!...
24 Nisan 2020
GÜLÜP GEÇSEK! RAMAZAN.
31 Mart 2020
Sanki Mahşerin Provası
17 Mart 2020
PANİK YOK BİZDE!...HAYIRDIR!...
14 Mart 2020
DUYMADIK, GÖRMEDİK, BİLMİYORUZ.
13 Mart 2020
Şerrefsizlik Yapmanın Alemi Yok.
02 Mart 2020
BİZ HER SANİYE ÖLÜYORUZ...
10 Ocak 2020
Gazeteciler Günümü?
31 Aralık 2019
YENİ YIL YENİ UMUTLAR
22 Kasım 2019
GÖL TEKNE TENKİT
04 Kasım 2019
TOKİ GELİYOR? DOĞALGAZ NE OLACAK? YENİ KAYMAKAM ADEM ÇELİK…
09 Ekim 2019
TERBİYESİZLİK YAPMAYIN?
27 Eylül 2019
Gel Gidelim Beraber ALAÇATI'ya!...Pardon EĞİRDİR'e...
08 Haziran 2019
Bir Belediye Başkanından Başka Ne beklenir
29 Nisan 2019
YAVAŞ!...
04 Nisan 2019
SABREDİN!...BUNALTMAYIN!...
01 Nisan 2019
BEN YOK!...ARTIK EĞİRDİR’DE BİZ VARIZ....
29 Mart 2019
SİZİN DERDİNİZ EĞİRDİR DEĞİL!..
25 Mart 2019
Seçimini yap Eğirdir, tercih senin.
25 Mart 2019
Seçimini yap Eğirdir, tercih senin.
18 Mart 2019
Eğirdir'de CHP üzerine oyunlar oynanıyor.
06 Mart 2019
TERCİH SENİN EĞİRDİR...
13 Şubat 2019
Sevgili Eğirdir Halkım!...
11 Şubat 2019
Veli Gök varsa Eğirdir için umutta vardır.
21 Ocak 2019
EĞİRDİR İÇİN VELİNİMET!...
07 Aralık 2018
VELİ GÖK EĞİRDİR’İN ADAYI OLACAK
15 Kasım 2018
KISKANÇLIK ve HASET
05 Temmuz 2018
İSTEDİĞİNİ ALMAK...
26 Haziran 2018
Sırrı Verelim!
06 Haziran 2018
MUHAFIZ ADAM DEVLET BAHÇELİ
02 Haziran 2018
GERÇEKTEN SEÇİM VARMI?
05 Nisan 2018
KUMPAS
03 Nisan 2018
#DEĞER & #EGO #HAYAT
05 Mart 2018
Kemal ERBEN’in Kaleminden ARİF HOCA
26 Aralık 2017
ÇÖL KAPLANI FAHREDDİN PAŞA..
13 Ekim 2017
Savcının Oteli
29 Eylül 2017
'Herşey Çok Geç Olmuş Demektir'
23 Eylül 2017
ELİNİN KÖRÜ!...
12 Temmuz 2017
BAZEN EN CESURCA KARAR, VAZGEÇEBİLMEKTİR.
21 Haziran 2017
ARTIK UYANMALIYIZ!...
21 Mart 2017
TÜRK KAHVESİ
04 Mart 2017
Haklının Değil, Güçlünün Yanında Olanlar.
31 Aralık 2016
YENİ YIL GELMİŞ, NEYİME!
09 Ekim 2016
Psikolojik Saldırı ve Acı Gerçekler.
10 Ağustos 2016
En Acı Röportajım
06 Ağustos 2016
Sizlerle Büyüyen SES
28 Temmuz 2016
ASKERİN ANLATTIKLARINA BAK...
13 Temmuz 2016
Partiyi Mahvettiler!...
27 Nisan 2016
SES VER!...
16 Mart 2016
DEĞİŞİM ZAMANI
31 Ocak 2016
Eğirdir Milliyetçileri Neredesiniz?
23 Aralık 2015
Meydan BOŞ Hava HOŞ
07 Ekim 2015
BOZ - KURT'un Dirilişi....
17 Ağustos 2015
Şehidim Varken EĞLENMEK Mİ?
19 Mayıs 2015
BİR ÇOBAN ÖLDÜĞÜNDE
23 Nisan 2015
EĞİRDİR GÜNDEMİ ve GERÇEKLER
30 Mart 2015
MUSTAFA CEYHAN GELİYOR...
22 Ocak 2015
VATANDAŞLAR ALDATILDI MI?
09 Ocak 2015
OKUR YAZAR CAHİLLER
15 Temmuz 2014
SES’le Devam
25 Haziran 2014
EĞİRDİR SES GELİYOR
14 Nisan 2014
YETKİ MESELESİNİN ÖZÜ
10 Nisan 2014
SATILMAYAN, DİK DURANLARA SELAM OLSUN
12 Ocak 2014
SANAL MAFYA
29 Kasım 2013
CIMBILDAK
01 Kasım 2013
EĞİRDİR BAŞKANINI ARIYOR!...
24 Ekim 2013
EĞİRDİR'DE ISINAN SİYASET
09 Ekim 2013
EĞİRDİR SESİNE KAVUŞTU
Haber Yazılımı