Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 11:56
 
Süleyman ÖZDEMİR Vefat Etti.
Süleyman ÖZDEMİR Vefat Etti.
Gündem Haberi
Süleyman ÖZDEMİR Vefat Etti.

İlçemiz Altınkum Paljında her yıl kendi yaptığı takı ve tasarımları sergileyen Edibe Özdemir'in eski denizci eşi Süleyman Özdemir hayatını kaybetti. Eğirdir aşığı çift Eğirdir plaj karşısından ev almış ve her yıl yaz aylarını Eğirdir Altınkum Plajında geçiriyorlardı. İstanbul'da vefat eden Süleyman Özdemir'in cenazesi dün toprağa verildi. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır ve basşağlığı diliyoruz.

DAHA ÖNCE EĞİRDİR SES'in HABER YAPTIĞI EĞİRDİR AŞIĞI ÇİFTİN ARŞİV HABERİ.

Dün Eğirdir Altınkum Plajına yolumuz düşüyor. Çekim yaptığımız esnada plajın tam ortasında rengarenk el emeği göz nuru takı tezgahının başında altın kalpli iki insana  Edibe ÖZDEMİR ve Eşi Süleyman ÖZDEMİR’e rastlıyoruz.

Kibar ve bir o kadarda nazik bir şekilde ‘Merhabalar Eğirdir Ses Gazetesi Kemal ERBEN, ben sürekli  sizi takip ediyorum,  bu eşsiz doğa harikası  Eğirdir’i  o kadar  güzel  resimliyorsunuz ki  izlemeye doyamıyorum,  ben İstanbul’da oturuyorum 15 senedir her yaz  geliyorum   havası  ve inci gibi doyumsuz güzelliği olan bu şehirden küçük bir ev aldım artık bende buralı sayılırım herkese tavsiye ediyorum. Bu güzel şehri lütfen daha da tanıtalım    bize gelen müsafirlerim  adeta  büyüleniyor,  adalarıyla, Akpınar’ıyla,  plajıyla daha da bütünleşiyor.’ Diyor.

Edibe teyzemizin bu nazik ve içten temennilerini duyunca hemen yanı başına oturuyorum. Ekranlara taşıdığımız haberlerin ve hizmetlerin boşa gitmediği gerçeğini bir kez daha anlıyor ve taaa İstanbul’dan sürekli Eğirdir SES takipçisi olan bu kibar hanımefendi ile sohbetimiz devam ediyor. Ve kendisini anlatmaya başlıyor. ‘1950 Nazilli doğumluyum. Beş kız kardeşiz, ben ortancalarıyım. Müteahhit babamın işi dolayısı ile Denizli’de bulunduğumuz bir dönemde, ortak tanıdıklar aracılığı ile eşimle tanıştık ve evlendik, sonra da İstanbul’a yerleştik. İki kızım var, küçük kızım lojistik sektöründe, büyük ise yönetim sistemleri konusunda baş denetçilik ve danışmanlık yapıyor. Onlarla gurur duyuyorum.

Hayatım boyunca tembelliği hiç sevmedim, üreten, değer katan bir eş olmaya gayret ettim. Dikiş diktim, nakış yaptım, örgü ördüm, yapma çiçek tasarımları yaptım, şimdi de takı tasarımları yapıyor ve satıyorum. Aslında gençliğimden bu yana hiçbir şey çok kolay değildi. Eşim denizciydi ve çok uzun süreler ayrı kalıyorduk. Hatta aylarca eve uğramadığı olurdu uzun seferlerde. O günlerde hem anne hem baba olmaya çalışmak, evin bütün sorumluluğunu üstlenmek oldukça yorucu ve zahmetli olsa da bir yandan beni güçlendiren bir tarafı da yok değildi. Şimdi geriye dönüp baktığımda trajikomik olaylar aklıma geliyor.  Hem maddi zorluklar hem de kış şartları üst üste gelmiş, bir de çatı akıyor, iş başa düştü çıktım çatıya kiremitleri değiştiriyorum. Karşı apartmandaki komşumuzun genç oğlu hayretler içinde bana bakıyor. En sonunda dayanamadı “ben hiç hayatımda çatı aktaran bir kadın görmedim” dedi, aklıma geldikçe gülerim. O yıllarda ev sahibimiz birden oturduğumuz evi satmaya karar verdi, ikna ettim, makul taksitlerle anlaştık, evi aldım. Eşim seferden dönünce öğrendi evi aldığımızı, hem sevindi hem de çok duygulandı. Yine eşim seferde ve bizim evlilik yıldönümümüz. Akşam saatleri kızlarım geldi, ellerinde bir paket, açtım baktım içinde bir altın bilezik ve bir not. Babaları sefere gitmeden hazırlamış, çocuklara da saklayın demiş. O güne kadar iki ufaklık benden köşe bucak saklamışlar hediyeyi. O gün yaşadığım duyguları kelimelere dökmek imkansız belki de.

Böyle geçen yıllarımız sonrasında çocuklarımız da kendi hayatlarını kurunca biz de yazları çok sevdiğimiz Eğirdir’e gelip, tüm yazı burada geçiriyoruz. Kendi el emeğim olan takı tasarımlarımı, takı seven kullanıcılar ile buluşturuyorum. Her biri ayrı emek, ayrı özen gerektiriyor ama keyifle kullanan kişileri görünce de hem üretmenin hem de beğenilen bir ürünü sunmuş olmanın tadı tüm yorgunluğa değiyor.’  Diyerek sözlerini bitiriyor.

Yıllarca bir köşede sessiz sedasız işlerini yapan bu altın kalpli çifti fotoğraf çekerek Eğirdir SES arşivinde ölümsüzleştiriyoruz. İyiki tanıdık sizi geçte olsa, iyiki varsınız Eğirdir SES’in SESSİZ yığınları. Her şey Eğirdir İçin.

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: Süleyman, ÖZDEMİR, Vefat, Etti.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Süleyman ÖZDEMİR Vefat Etti.
Süleyman ÖZDEMİR Vefat Etti.
Süleyman ÖZDEMİR Vefat Etti.
Yorumlar
Haber Yazılımı