Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 11:37
 
SÖZÜN ÖZÜ, ALİ ÖZ
SİYASETTE YENİ YÜZLER (MHP)
Siyaset Haberi
SÖZÜN ÖZÜ, ALİ ÖZ

Hep Isparta siyasetinde gölün öteki yakası deriz. Genelde siyasi partiler adaylardan birini gölün öteki yakasından listelerine alırlar. Bu siyasi tarz neredeyse kalıcı bir gelenek haline gelmiştir. Mesela son Milletvekilliği Genel seçimlerinde AK Parti’den Süreyya Sadi BİLGİÇ ile CHP’den İrfan BAKIR ve MHP (Sonradan İP’li Oldu)’den Nuri OKUTAN hep bu siyasi anlayışlarla listelere girmişler ve seçim kazanmışlardır. Türkiye, ‘Dün dündür, bugün bugündür’ sözünü  Türkiye’ye armağan eden Süleyman Demirel dönemlerinde de bu geleneğe ayak uydurarak Isparta seçimlerinde yerini almıştır.

Gölün öteki yakası bundan böyle yerini gölün iki yakasını kucaklayan adaylara açık hale gelen bir siyasi ortamda yaşıyoruz.

AKP, CHP ve diğer partileri şimdilik bir tarafa koyalım. Cumhur ittifakının temel direği MHP Isparta siyasetinde yeni yüzlere yepyeni anlayışla hazırlanmaktadır. Eğirdir doğumlu ve kökenli genç, dinamik, enerjik, proje adamı, cesur, sosyal bilimci, kararlı ve Türkiye ile Dünya siyasetini MİLLİ KİMLİK haline getirmiş Ali ÖZ için söylenecek söz bulmakta zorlanmamak elde değildir.

O YİĞİT İnsan adeta Eğirdir ve gölün iki yakasında sanki bir parti gibidir, O’nun MİLLİ DÜNYA GÖRÜŞÜ kendine muhteşem bir sosyal çevre kazandırmıştır. Ali ÖZ, bu kazanımlarına Isparta ve Türkiye siyasetinde yerini alarak hakettiği yerde siyaset adamı kimliği ile yoluna devam etmek istemektedir.

Eğirdir Esnafı ile yaptığımız anketvari görüşmelerimizde büyük bir çoğunluk Ali ÖZ için şapka çıkarmakta ve saygı duymaktadırlar.

Eğirdir seçmeni ve halkı Ali ÖZ’den çok şey bekleme hakkına sahip olduğunu  Eğirdir SES ve Haber AKDENİZ olarak gözlemlemiş bulunmaktayız. Bizde Eğirdir Ses ve Haber Akdeniz olarak Ali ÖZ’e çıktığı bu kutlu dava ve yolculukta başarılar diliyoruz.

 Haber : Mehmet Ali ÇELİK – Kemal ERBEN

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: SÖZÜN, ÖZÜ,, ALİ, ÖZ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SÖZÜN ÖZÜ, ALİ ÖZ
SÖZÜN ÖZÜ, ALİ ÖZ
Yorumlar
Haber Yazılımı