Haber Detayı
17 Ağustos 2021 - Salı 16:31
 
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
Spor Haberi
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE

TÜRKİYE KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI VE MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLERİ BAŞKAN VELİ GÖK’Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

*’SALİM KAYICI; ’SPOR SEVER BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR, 30 AĞUSTOS’TAKİ ŞÖLENE HERKESİ BEKLİYORUZ’

*BAŞKAN VELİ GÖK; ’30 AĞUSTOS’TA TÜM KURUMLARIMIZLA, SPORCULARIMIZLA, HALKIMIZLA ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ ANACAĞIZ.’

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK Milli Bayramlarımızda ve özel anma günlerinde muhteşem programlara imza atarken 30 Ağustos’ta gerçekleşecek yurdumuzun dört bir yanından ve  yurtdışından gelecek K1 Kicks Boks Profesyonel sporcularda Altın Kemer için Eğirdir Hükümet Meydanında ter dökecek. 30 Ağustos Zafer Bayramımız çeşitli faaliyetlerle gerçekleşecek. Eğirdir’e şehir dışından yaklaşık 500’ün üzerinde sporcu ve teknik heyet gelecek.

Bugün saat 14.00’de Türkiye Kicks Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, beraberinde Genel Sekreter Harun Demir, TSK Antrenörü Nuri bayrak ve Milli Takımlar Antrenörü Mustafa Yapıcı Başkan Veli GÖK’ü makamında ziyaret ettiler.

Kicks Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI yaptığı açıklamada; ‘Ben öncelikle bize vermiş olduğunuz değerden dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Eğirdir Belediye Başkanımız Veli GÖK beye de çok teşekkür ediyorum. Çünkü haketen spor sever bir belediye başkanımız, kendisiyle dün gece görüştük, Allah’ta nasip etti bugün buradaydık. Kendisinin 30 Ağustos’u kutlamak için bir Kicks Boks müsabakası yapmak istediğini söyledi. Milli Takım Antrenörü arkadaşlarımızın himayeleri altında bende çok memnun oldum. Başkanımızın bu vermiş olduğu destekten dolayı da ben çok teşekkür etmek istiyorum. Ben bütün Eğirdir’lileri buraya bu müsabakalara 30 Ağustos’u kutlamaya tabiî ki Kicks Boksun yanına Taekwondo da var bu müsabakalara bu şölene gelmelerini özellikle istirham ediyorum, tekrar Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.’ dedi.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK yaptığı açıklamada ; ‘Sporun her türlü dallarında yerel idare olarak biz ne yapabiliriz? hangi konuda gençlerimizi destekleyebiliriz? bir taraftan buna kafa yorarken özellikle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde biz istiyoruz ki spor camiası da bu işin içinde olsun, bu anlamda 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri içinde 2019’da yılında Kicks Boks müsabakalarını yapmıştık, 2020’de pandemi sürecinden dolayı yapamamıştık. Ama 2021’de tekrar 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları şenlikleri çerçevesinde biz sporcunun da ülkenin kurtulmasına çok ciddi bir rol aldığını da ön plana çıkararak inşallah Kicks Boks dalında faaliyet gösteren profesyonel sporcularımızla Eğirdir’de bir program yapıp özellikle 30 Ağustos Zafer bayramı etkinliklerini biraz daha zenginleştirelim düşüncesiyle böyle bir programın içindeyiz. Tabi burada spor camiasının yine federasyon başkanımızın destekleri, önerileri bu tür programlarda bizim için çok önemli sağ olsun başkanımız böyle güzel bir tesadüf oldu biz bu programın hazırlığını yaparken tam kendisini içinde buldu. Biz her türlü desteği vereceğinden de hiç şüphemiz yok. İnşallah güzel bir program olacak, başkanımızda bahsetti tüm vatandaşlarımızı biz 30 Ağustos Zafer bayramı gecesi Eğirdir kent meydanına bekliyoruz. İnşallah güzel bir anma olacak, burada şehitlerimizi anma yöntemleri de vardır, gazilerimizi anma yöntemleri de vardır. Dolayısıyla hep birlikte, hem sporcularımızla, tüm halkımızla beraber, tüm kurumlarımızla beraber şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar bir anma fırsatı bulacağız.’ ifadelerini kullandı.

Türkiye Kicks Boks Federasyonu Başkanı Salim KAYICI Başkan Veli GÖK’e Kicks Boks eldivenlerini hediye etti. Karşılıklı fikir alış verişlerinin ardından Başkan Veli GÖK’te Eğirdir’e has hediyeler takdiminde bulunarak misafirlere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

SALİM KAYICI kimdir?

TÜRKİYE KİCK BOKS FEDERASYONU BAŞKANI

Salim KAYICI, 1966 yılı Ankara doğumlu olup Şırnak nüfusuna kayıtlıdır, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunudur, Halen Türk Standardları Enstitüsü’nde Müşavir olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce bilmektedir.

Spora 11 yaşında taekwondo ile başlamıştır ve taekwondoda siyah kuşak sahibidir, Taekwondo uluslararası hakem ve antrenörü olup kick boksun kurucuları arasında yer almıştır. Aynı zamanda TSE Spor Kulübü’nde uzun yıllar müsabakalara iştirak etmiştir.

1994 yılından itibaren kick boks sporunun değişik kademelerinde görev yapmıştır. Bunlar sırasıyla Kick Boks Merkez Hakem Kurulu Başhakemliği, Genel Koordinatörlük, As Başkanlık, Başkan Vekilliği ve üç dönemdir devam ettiği Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanlık görevleridir.

Yaklaşık iki yıl Dünya Kick Boks Federasyonu’nda (IAKSA) Hakem Kurulu Üyeliği yapmıştır. Kick boksta siyah kuşak sahibidir. Yine kick boksta antrenör ve aynı zamanda A klasman uluslararası hakemdir.

25 Ekim 2011 tarihinde Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği’nce (WAKO) yapılan genel kurul seçimlerinde WAKO Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir. 1 Aralık 2013 tarihinde yapılan Wako Avrupa Kick Boks Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda “WAKO AVRUPA AS BAŞKANI” seçilmiştir. Mart 2015'de İstanbul’da yapılan Wako Yönetim Kurulu toplantısında “WAKO Başkanı” seçilmiştir. 2019 Yılında Antalya' da yapılan WAKO IF Genel Kurulu' nda WAKO IF Yönetim Kurulu Üyeliğine ve As Başkanlığına seçilmiştir.

(EĞİRDİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU)

Kaynak: Editör: Mürsel ERBEN
Etiketler: KİCKS, BOKS, FEDERASYONU, BAŞKANI, SALİM, KAYICI, EĞİRDİR'DE,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
KİCKS BOKS FEDERASYONU BAŞKANI SALİM KAYICI EĞİRDİR'DE
Yorumlar
Haber Yazılımı